كسب رتبه دوم مسابقات فرز كاپ تهران به دانش آموزان علي اصغر پوريا ولي -محمد صادق چاوشي

محسن مهر علي عليزاده تبريك عرض مي نماييم

               

 
 
 

مقام حضرت زهرا (عليها السلام) و جايگاه علمي ايشان

 فاطمه زهرا (عليها السلام) در نزد شيعيان اگر چه امام نيست، اما مقام و منزلت او در نزد خداوند و در بين مسلمانان به خصوص شيعيان، نه تنها كمتر از ساير ائمه نيست، بلكه آن حضرت همتاي امير المؤمنين و داراي منزلتي عظيم‌تر از ساير ائمه طاهرين (عليهم السلام) مي‌باشد.

اگر بخواهيم مقام علمي فاطمه (عليها السلام) را درك كنيم و به گوشه‌اي از آن پي ببريم، شايسته است به گفتار او در خطبه فدكيه بنگريم؛ چه آنجا كه استوارترين جملات را در توحيد ذات اقدس ربوبي بر زبان جاري مي‌كند، يا آن هنگام كه معرفت و بينش خود را نسبت به رسول اكرم آشكار مي‌سازد و يا در مجالي كه در آن خطبه، امامت را شرح مختصري مي‌دهد. جاي جاي اين خطبه و احتجاجات اين بانوي بزرگوار به قرآن كريم و بيان علت تشريع احكام، خود سندي محكم بر اقيانوس بي‌كران علم اوست كه متصل به مجراي وحي است (قسمتي از اين خطبه در فراز آخر مقاله خواهد آمد). از ديگر شواهدي كه به آن وسيله مي‌توان گوشه‌اي از علو مقام فاطمه (عليها السلام) را درك نمود، مراجعه زنان و يا حتي مردان مدينه در مسائل ديني و اعتقادي به آن بزرگوار مي‌باشد كه در فرازهاي گوناگون تاريخ نقل شده است. همچنين استدلالهاي عميق فقهي فاطمه (عليها السلام) در جريان فدك (كه مقداري از آن در ادامه ذكر خواهد گرديد)، به روشني بر احاطه فاطمه (عليها السلام) بر سراسر قرآن كريم و شرايع اسلامي دلالت مي‌نمايد.

 
راهيابي دانش آموز عزيز جناب آقاي حامد ملكي به مرحله استاني حفظ قر آن كريم را به ايشان وخانواده محترمشان تبريك عرض مي نماييم.
 
راهيابي دانش آموز عزيز جناب آقاي احسان بقايي به مرحله استاني اذان را به ايشان وخانواده محترمشان تبريك عرض مي نماييم.

غار نخجیر
غار نخجیر
اردوی قم و جمکران
اردوی قم و جمکران
اردوی قم و جمکران
اردوی قم و جمکران
اردوی قم و جمکران
اردوی قم و جمکران
اردوی قم و جمکران

آدرس : خیابان هزار جریب مقابل سازمان جهاد کشاورزی درب جنگلبانی دانشگاه اصفهان پشت دبیرستان البرز
تلفن : 0311 7932415-16
دورنگار : 0311-6699541
رايانامه : school@uischools.ir